News

Pavel Večerka je nový generální ředitel firmy etampa - metra a.s. v Blansku.

Blansko 21. března 2019 - Pavel Večerka, nar. v roce 1963, je od ledna generálním ředitelem firmy etampa-metra a.s.. Společnost byla založena v roce 2015 se specializací v oblasti zpracování plechů a povrchovou úpravu. → Více informací

Nabídka služeb v oblasti zakázkové výroby zahrnuje

  • Vývoj a konstrukce v CAD systémech
  • Kompletní zpracování technologie výroby
  • Malosériová a sériová výroba v ucelené technologii
  • Testování a kontrola kvality dle zavedených norem a individuálních přání zákazníka
  • Výroba plechových sestav a krytování na NC tvářecích strojích
  • Povrchové úpravy mokrým i práškovým lakováním
  • Vícebarevné potisky povrchu sítotiskem a tampoprintem
  • Montáž mechanických a elektromechanických sestav

 

 

 

O nás

etampa: jak to vše začalo
Říjen 1945: Úspěchy podnikání etampy nemají své začátky v garáži, ale v domácí dílně u obytné nemovitosti ve městě Grenchen v kantonu Solothurn. Dva soustruhy, dvě vrtačky a k tomu 24letý nástrojář s podnikatelským duchem se staly základními ingrediencemi pro to, co se nakonec ukázalo být receptem na úspěch.

Lisování a přesné stříhání
Dnes, o 70 let později, se etampa stala vedoucí společností s mezinárodní působností v odvětví lisování a přesného stříhání. Výrobní prostory se rozkládají na 7200 m2, kde etampa může těžit z efektivního strojírenství, vysoce výkonné výroby nástrojů a ultramoderně vybavené výroby. Většina zákazníků etampy pochází z odvětví automobilového průmyslu, elektroniky / elektrotechniky, stavebnictví a lékařské / bezpečnostní techniky. Naše přesné stříhání a lisování vyrábí přesné sofistikované díly dle požadavků našich zákazníků – díly, které téměř vždy hrají kritickou a bezpečnostní roli ve finálním produktu. To platí nejen pro brzdy / bezpečnostní systémy a součástky do elektrických motorů, ale také na přístroje používané v lékařské technice, domácích spotřebičích nebo produktech životního stylu, jako jsou zubní kartáčky, holicí strojky nebo nábytkové kování. Etampa zaměstnává přibližně 90 lidí a také udržuje dceřinou společnost v Illinois, USA.

 

etampa-metra
etampa-metra byla založena v květnu 2015 a má své sídlo v Blansku v České republice. Jedná se o joint venture mezi švýcarskou firmou etampa AG, která vlastní většinový podíl 60 %, a dobře zavedenou investorskou společností, která vlastní např. společnost Metra Blansko s.r.o. Stejně jako etampa AG, tak také česká partnerská společnost je aktivní ve zpracování plechů, vyrábí vysoce kvalitní kovové skříně a je specialistou v následném zpracování a povrchových úpravách. Společnost má v současné době 105 zaměstnanců.