Blansko 21. března 2019 - Pavel Večerka, nar. v roce 1963, je od ledna generálním ředitelem firmy etampa-metra a.s.. Společnost byla založena v roce 2015 se specializací v oblasti zpracování plechů a povrchovou úpravu. Ing. Večerka, MBA je absolvent elektrotechnické fakulty. Dříve působil jako výkonný ředitel společnosti Strojírny Prostějov, 15 let působil na různých pozicích ve společnosti Pramet Tools, výrobce obráběcích nástrojů, v oblasti prodeje a marketingu, jako generální ředitel poboček v Rusku a Německu. Hovoří plynně německy, anglicky a rusky.

Večerka je ženatý, má dvě dcery a žije v Mohelnici. Ve svém volném čase rád cestuje a věnuje se sportu. Mezi jeho oblíbené aktivity patří cyklistika a lyžování.

Prezentovány budou vysoce kvalitní součásti i kompletní skříně z plechu, určené kromě jiného pro strojírenství a stavbu zařízení

Blansko, 14. listopadu 2016 - Česká společnost etampa-metra a.s., společný podnik švýcarské společnosti etampa AG a české společnosti Metra Blansko a.s., vystaví letos své výrobky poprvé na veletrhu Swisstech v Basileji. Prezentovány budou vysoce kvalitní a komplexní součásti i kompletní skříně z plechu, které kromě jiného nachází uplatnění ve strojírenství a stavbě zařízení, a které se používají převážně v oblastech zemědělské techniky, kontrolních a vstupenkových systémů, čerpací a dávkovací techniky, stejně jako v segmentu strojní a zábavní techniky.

Dr. Václav Pavlovec, CEO firmy: „Velmi nás těší, že můžeme naše výrobky nyní poprvé prezentovat také na veletrhu Swisstech v Basileji. Zvláštností u námi vyráběných skříní strojů je kromě vysoce precizní a velmi přesné výroby skutečnost, že se vše vyrábí pod jednou střechou, a že díly mezi jednotlivými výrobními kroky nemusejí opouštět dílnu; toto platí od zahájení produkce přes operace povrchové úpravy jako je laserování, svařování, broušení nebo lakování, až po finální montáž. Našim zákazníkům to garantuje nejen hladkou a plynulou výrobu součástí a skříní, nýbrž nevznikají ani zbytečné náklady na dopravu mezi jednotlivými zpracovatelskými kroky.“ Zákazníci firmy pocházejí většinou z Německa, Rakouska, Švýcarska, České republiky a z Nizozemí. Pavlovec pokračuje: „Jsme si jisti, že jsme s našimi produkty na veletrhu Swisstech v centru dění a těšíme se na mnoho nových kontaktů.“

Od založení společnosti etampa-metra v loňském roce 2015 se podnik neustále rozvíjí; navíc bylo ustavičně investováno do společnosti. Tak jsou dnes navíc k tradiční výrobě nabízeny také kapacity v oblasti třídění a obrábění drobných dílů, jako je například vibrační broušení a plošné honování.

 

etampa-metra na veletrhu Swisstech:

15. - 18. listopadu 2016
Výstaviště MCH Basilej
Hala 1.2, stánek č. G30

Společnost etampa AG se sídlem ve Švýcarsku založila další výrobní závod v České republice a vstoupila do společného podniku se společností Metra Blansko, ve kterém drží většinový podíl. Nově vzniklá společnost etampa-metra již zahájila svůj provoz.

Blansko, 30. června 2015 - Švýcarská společnost etampa AG zabývající se přesným lisováním a střihem dnes oznámila otevření dalšího výrobního závodu v Blansku u Brna. Nově vzniklý společný podnik (joint-venture) s tradičním českým výrobcem Metra Blansko bude působit pod názvem etampa-metra a.s.; společnost etampa drží 60% většinový podíl v nově založené společnosti etampa-metra.

Společnost Metra Blansko byla založena v roce 1911. Pro potřeby společného podniku byla vyčleněna část, která se zaměřuje na komplexní řešení v oblasti strojírenství, výrobu vysoce kvalitních plechových sestav a krytování (např. pro prodejní automaty nebo kryty průmyslových strojů). Metra Blansko je rovněž specialistou na finální opracování a povrchové úpravy, díky čemuž ideálně doplňuje aktivity švýcarské společnosti. Nově vzniklý podnik, který již zahájil svůj provoz, aktuálně zaměstnává okolo 70 lidí.