etampa: jak to vše začalo
Říjen 1945: Úspěchy podnikání etampy nemají své začátky v garáži, ale v domácí dílně u obytné nemovitosti ve městě Grenchen v kantonu Solothurn. Dva soustruhy, dvě vrtačky a k tomu 24letý nástrojář s podnikatelským duchem se staly základními ingrediencemi pro to, co se nakonec ukázalo být receptem na úspěch.

Lisování a přesné stříhání
Dnes, o 70 let později, se etampa stala vedoucí společností s mezinárodní působností v odvětví lisování a přesného stříhání. Výrobní prostory se rozkládají na 7200 m2, kde etampa může těžit z efektivního strojírenství, vysoce výkonné výroby nástrojů a ultramoderně vybavené výroby. Většina zákazníků etampy pochází z odvětví automobilového průmyslu, elektroniky / elektrotechniky, stavebnictví a lékařské / bezpečnostní techniky. Naše přesné stříhání a lisování vyrábí přesné sofistikované díly dle požadavků našich zákazníků – díly, které téměř vždy hrají kritickou a bezpečnostní roli ve finálním produktu. To platí nejen pro brzdy / bezpečnostní systémy a součástky do elektrických motorů, ale také na přístroje používané v lékařské technice, domácích spotřebičích nebo produktech životního stylu, jako jsou zubní kartáčky, holicí strojky nebo nábytkové kování. Etampa zaměstnává přibližně 90 lidí a také udržuje dceřinou společnost v Illinois, USA.

etampa-metra
etampa-metra a.s. byla založena v květnu 2015 a má své sídlo v Blansku v České republice. Jedná se o dceřinou společnost švýcarské firmy etampa AG. Stejně jako etampa AG, tak také česká společnost je aktivní ve zpracování plechů. Společnost má v současné době 25 zaměstnanců.